تابلو نئون سفارشی
Created by arcageraphy on 1400/08/27 04:28:38 ب.ظ

امروز قصد داریم نگاهی به تابلو نئون سفارشی بیاندازیم.

آرک گرافی بیش از 10 سال در صنعت تابلو سازی سفارشی فعالیت می کند و به جرات می توان گفت که در زمینه طراحی ، ساخت ، نگهداری و نصب انواع تابلوها تخصص داریم. ما دوست داریم تخصص خود را با شما در میان بگذاریم.

دراین جا می خواهیم  که مزایا و معایب تابلو نئون سفارشی را به طور خلاصه شرح دهیم که به شما کمک می کنیم بهترین انتخاب نوع تابلو را برای مشاغل خود داشته باشید. پس بیایید شروع کنیم

تابلو نئون در واقع یک شکل بسیار بادوام و کارآمد از یک لامپ است ، این تابلو بسیار شبیه به یک لامپ فلورسنت می باشد.این تابلو ها از لوله های طولانی و درخشان تخلیه گاز ساخته شده اند که گرم می شوند و به شکل ها و حروف مختلف براحتی خم شده اند و تابلویی زیبا را برای شما شکل می دهند

سفارش تابلو نئون

تابلوهای نئون از دهه 1920 تا 1960 به اوج محبوبیت خود رسیدند ، اما در دهه 1990 با توسعه فناوری LED واقعاً از بین رفتند.

حتی اگر از کلمه "نئون" برای توصیف این نوع روشنایی استفاده می شود ، از گاز نئون فقط برای تولید حدود یک سوم رنگ ها از جمله قرمز ، نارنجی و سایه های شدید صورتی استفاده می شود.پس همه گاز داخل آن نئون نمی باشد. از گاز آرگون که با یک قطره جیوه مخلوط شده است ، برای تولید رنگهای آبی ، زرد ، سبز ، بنفش و سفید و همچنین برخی سایه های صورتی ملایم استفاده می شود. نحوه کار نئون به ای صورت است که وقتی جریان الکتریکی به الکترودهای موجود در لوله برخورد می کند ، اتم های آن شروع به درخشش می کنند.

مزایای تابلو نئون

گازهای موجود در تابلوی نئون باعث می شوندکه  طول عمر بالایی داشته باشند: تابلوهای نئون برای طولانی مدت طراحی شده اند. گاز موجود در تابلو شما در واقع تا 50 سال قادر به تولید نور است.چی بهتر از این که تابلو مغازمون انقدر با دوام باشد

مصرف انرژی بیشتر از لامپهای فلورسنت: نئون انرژی کمتری نسبت به لامپ فلورسنت دارند ، با این حال ، آنها بیشتر از LED استفاده می کنند. در طول یک سال ، اگر تابلو خود را به مدت 12 ساعت در روز روشن نگه دارید ، یک علامت نئون به طور متوسط در سال یکهزار و 752 کیلووات ساعت برق مصرف می کند ، در حالی که یک فلورسنت حدود 2672 کیلووات ساعت استفاده خواهد کرد.

نئون برای کافه

هزینه اجرای کمتر از فلورسنت: بطور جدی هزینه برق برای تابلو نئون بسیار کم می باشد.

تابلو نئون چگونه کار می کنند؟

هر علامت نئونی را که بررسی کنید خواهید دید که این علامت از یک لوله شیشه ای (یا لوله) تشکیل شده است که به شکل یک طرح خاص درآمده است.

در دو انتهای لوله یک الکترود وجود دارد - یکی منفی ، یک مثبت. درون لوله مقدار کمی گاز نئون وجود دارد. نئون یک گاز نجیب است ، به این معنی که فقط در شرایط پر انرژی ، مانند زمانی که با برق تماس پیدا می کند ، تحت واکنش های شیمیایی قرار می گیرد. در غیر این صورت ، بدون انجام کاری به راحتی از طریق لوله رد می شود.

یک جریان متناوب به الکترودها اعمال کنید .این انرژی برق انرژی کافی را برای جداسازی اتمهای نئون درون لوله ایجاد می کند.درنتیجه برخی الکترونها از بین می روند تا یونهایی با بار مثبت ایجاد شوند که به سمت الکترود منفی پرواز می کنند.الکترونهای آزاد بار منفی دارند و به سمت الکترود مثبت در انتهای دیگر لوله کشیده می شوند.همزمان با پرش اتم های نئون ، یون ها و الکترون ها به دور لوله ، با یکدیگر برخورد می کنند و انرژی آنها افزایش می یابد.

نکته حائز اهمیت این است که قطع برق تابلو ، اتم های نئون را به حالت بی اثر طبیعی خود برمی گرداند.

آیا نئون می تواند عملکردهای مختلف نورپردازی را انجام دهد؟

در تابلوهای نئون قدیمی این تغییر رنگ ایجاد نمی شد.هنگام شارژ شدن با جریان الکتریکی ، نئون قادر به تولید فقط نور نارنجی مایل به قرمز بود - به عنوان مثال هرگز آبی یا سبز نخواهد درخشید.

ایجاد تابلویی که با رنگهای دیگر بدرخشد به معنای استفاده از گازهای مختلف است ، زیرا این واکنشها وقتی با برق ترکیب می شوند متفاوت عمل می کنند. همچنین می توانید آنها را با نئون درون لوله شیشه ای ترکیب کنید.

جدول زیر نشان می دهد که کدام گازها رنگها را تولید می کنند.

نوع گاز استفاده شده

رنگ چراغ

نئون

قرمز یا قرمز-نارنجی

آرگون

آبی یا اسطوخودوس

هلیوم

نارنجی یا زرد

کریپتون

خاکستری یا سبز

زنون

آبی یا خاکستری

رادون

رنگ بنفش

مرکوری

آبی

هیدروژن

قرمز

رنگهای نئون

آیا تابلوهای نئون خطرناک هستند؟

خیر ، استفاده از تابلو نئون کاملاً ایمن است ، به شرطی که به درستی تولید شده باشد و در شرایط مطلوبی نگهداری شود.

استفاده از گازهای نجیب - اگر از یکی از لوله های تابلو نئون خراب باشد یا شکسته باشد از طریق یک لوله آسیب دیده به هوا نشت کنند ، که این ممکن است مضر باشد ، اما علائم به گونه ای طراحی شده اند که در صورت آسیب دیدگی خود را خاموش کنند

لوله های شیشه ای داغ می شوند - ممکن است مقداری گرما ایجاد کنند ، اما برای سوختن کافی نیست. پس نگران سوختن تابلو نئون خود نباشید.

علائم نئون در هر رنگ دیگری به غیر از قرمز حاوی مقدار بسیار کمی جیوه است - یک ماده سمی - زیرا اینگونه آنها به رنگ خاص نور خود می رسند. از آوریل 2019 ، مراحل منع استفاده از جیوه در علائم نئون وجود دارد ، که در صورت اعمال ، علائم فقط به رنگ های قرمز ، صورتی ، کهربا یا بنفش محدود می شود.

با این حال ، واقعیت این است که نئون از مدتها قبل وجود داشته است و این روزها با در نظر گرفتن تمام ملاحظات ایمنی ، از جمله نیاز به رعایت استانداردهای دقیق کیفیت و استفاده ایمن و مسئولانه از جیوه ، طراحی و تولید می شوند


امروز قصد داریم نگاهی به تابلو نئون سفارشی بیاندازیم.

آرک گرافی بیش از 10 سال در صنعت تابلو سازی سفارشی فعالیت می کند و به جرات می توان گفت که در زمینه طراحی ، ساخت ، نگهداری و نصب انواع تابلوها تخصص داریم. ما دوست داریم تخصص خود را با شما در میان بگذاریم.

print
rating The comment feature is locked by administrator.

© کلیه حقوق مادی و معنوی برای آرکا گرفی محفوظ است